Żłobek Integracyjny Terefere jest drugą placówką prowadzoną przez Krakowskie Centrum Psychologiczne Salvate. Pierwsza otwarta została w 2013 roku, cieszy się bardzo dobrą opinią i, co dla nas najistotniejsze, polecana jest przez Rodziców, których dzieci skorzystały z oferty naszego żłobka (zachęcamy do odwiedzin i zapoznania się z opiniami zamieszczonymi na fanpag’u  naszego Klubu Dziecięcego „Terefere”: https://www.facebook.com/KlubTerefere/ )

Nasz drugi żłobek jest nowo otwartą placówką w południowej części Krakowa. Przeszedł generalny remont, został doposażony i przystosowany z pomocą architektów i profesjonalnych firm budowlanych, uwzględniając bezpieczeństwo i integrację najmłodszych dzieci. Lokal uzyskał pozytywna opinię Sanepidu oraz Straży Pożarnej. Wpisany został do rejestru żłobków pod numerem: 7330.2.14.2017.

Terefere 2 powstało z myślą o integracji dzieci. Głównym naszym celem było stworzenie miejsca, w którym swój czas wspólnie spędzają dzieci pełnosprawne z dziećmi niepełnosprawnymi . Zależy nam, aby dzieci rozwijały swoją empatię, budowały dobre relacje z innymi, swobodnie się czuły oraz wesoło bawiły ze swoimi rówieśnikami- bez względu na różnice.

Dzięki dofinansowaniu z MRPIPS abonament w naszym żłobku wynosi tylko 330, 22 zł miesięcznie za 10 godzin opieki. Cena zwiera także zajęcia dodatkowe: plastyczne, muzyczne i ogólnorozwojowe oraz zajęcia organizowane we współpracy z naszym Partnerem Centrum Małego Dziecka – zajęcia z fizjoterapeutą, logopedą oraz psychologiem dziecięcym.

Żłobek Terefere powstał w ramach Projektu „ Integracyjny Żłobek TeReFeRe –szansą na dobry start dla dzieci i ich mam”. Projekt skierowany jest do  Mam dzieci w wieku od 6 miesiąca do 3 lat, które po okresie pozostawania z małym dzieckiem w domu, zdecydowały się na poszukiwanie i podjęcie pracy, lub powrót na wcześniej zajmowane stanowisko. Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym Mamy będą mogły zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanego personelu na czas poszukiwania nowej lub ponownego podjęcia wcześniej wykonywanej pracy
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, dzięki czemu miesięczna opłata za opiekę nad dzieckiem jest tak niska.
Głównym założeniem projektu Terefere jest zlikwidowanie barier:

  • finansowej, związanej z wysokimi kosztami wynajęcia opiekunki
  • mentalnej, wynikającej z obaw Rodziców przed powierzeniem małego dziecka niesprawdzonym, lub niewykwalifikowanym opiekunom
  • integracyjno/ społecznej,  związanej z nieprzystosowaniem dziecka do życia w grupie rówieśników, a zwłaszcza do funkcjonowania w grupie rówieśników z niepełnosprawnością. Zwracamy uwagę na integrację naszych dzieci, na rozwój ich empatii oraz uwrażliwiania na innych.

Jesteśmy przekonani , że odpowiedni dobór kadry, jej wysokie kwalifikacje, solidność i właściwe podejście do dzieci w połączeniu z doświadczeniem psychologicznym pracowników Krakowskiego Centrum Psychologicznego SALVATE oraz bardzo atrakcyjne opłaty za abonament, pozwolą nam osiągnąć zamierzony cel- stworzenie ciepłego, przyjaznego i profesjonalnego miejsca, w którym każda Mama może bez obaw zostawić swoje dziecko.